بازدید این صفحه: 20977

دکتر آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

Azadeh  abbaszadeh

 

دیشب شبکه نسیم و برنامه خندوانه مهمانی داشت که سالها وقت وانرژی خود را صرف اشخاصی کرده بود که مبتلا به سندرم داون بودند . ودر مقابل رامبد جوان به سوالات او پاسخ گفت ، و همچنین از دغدغه های خود و تلاش هایش برای این افراد . ایشان همچنین مبتکر طرح دیوار ۴۷ نیز هست .

 آزاده عباس زاده و ایده دیوار 47 -سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-2

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

آزاده عباس‌زاده، پزشک عمومی که هم اینک دانشجوی دکترای ایمونولوژی نیز هست، این دیوار ۲۰ متری را براساس یک کروموزوم اضافی افراد مبتلا به سندروم داون نامگذاری کرده است و می‌گوید: «سندروم داون تنها بیماری است که ظاهر تمام مبتلایان را به یک شکل درمی‌آورد. این افراد که در جامعه به خاطر شباهتشان به قوم مغول، «منگل» نامیده می‌شوند، بسیار مهربان هستند اما به دلیل تفاوتشان کمتر در جامعه حضور می‌یابند و غالبا منزوی هستند. امیدوارم بعد از مراسم، این موج کم‌کم به مناطق دیگر سرایت کند و شاهد برقراری ارتباط نزدیک با این افراد، از حاشیه راندن آنها و حضور بچه‌های سندروم داون در جامعه باشیم.

 آزاده عباس زاده و ایده دیوار 47 -سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-3

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

آزاده عباس‌زاده پزشکی است که قصد دارد با همکاری شهرداری رضوانشهر از شهرهای شمالی ایران، یک دیوار ۲۰ متری در خیابان‌های آغازین این شهر را به نقاشی‌های بچه‌های دچار سندروم داون اختصاص دهد تا برای همیشه نقاشی‌های آن‌ها روی دیوار این شهر به یادگار باقی بماند.

 آزاده عباس زاده و ایده دیوار 47 -دکتر ازاده عباس زاده-دکتر متخصص کودکان سندرم داون-پروژه ی دیوار47-حضور دکتر ازاده عباس زاده در خندوانه-4

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

آزاده عباس‌زاده ، درباره انگیزه از انجام دادن این پروژه نقاشی توضیح داد: بچه‌های دچار سندروم داون بیشتر زندگی کوتاهی دارند و پیش از رسیدن به ۴۰ سالگی از دنیا می‌روند. من با توجه به این‌که نزدیک به ۶ سال با چنین بچه‌هایی در ارتباط بودم، همیشه برایم جای سؤال بود که چرا هیچ‌کس به فکر افزایش طول عمر آن‌ها نیست. چرا برای هر نوع بیماری مثل ام. اس، سرطان، دیابت، آلزایمر و… یک انجمن کارشناسی وجود دارد ولی این بچه‌ها از پشتیبانی کافی برخوردار نیستند.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-4

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

وی با اشاره به تبلیغات کالاهای مصرفی در سطح شهر که گاهی برای تندرستی انسان نیز زیان‌آور است، ادامه داد: بیشتر دیوارهای شهر ما را تبلیغات کالاهای مصرفی مانند چیپس و پفک پوشانده است. چرا یک دیوار به این افراد کم‌توان ذهنی و دارای سندروم داون اختصاص نیافته است که درباره آن‌ها به مردم توضیح دهد و سطح آگاهی آن‌ها را درباره این افراد افزایش دهد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-7

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

این پزشک عمومی بابیان این‌که بسیاری از بچه‌های مبتلابه این بیماری به گوشه‌گیری اجباری کشانده می‌شوند، یادآور شد: این گوشه گیری اجباری منجر به افسردگی شدید در این بچه‌ها می‌شود ولی با برقراری ارتباط با آن‌ها و حضورشان در چنین برنامه‌هایی می‌توان مانع بروز افسردگی در آن‌ها شد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-8

او با سپاس از همکاری شهردار رضوانشهر روشن ساخت: در شرایطی که بسیاری از شهرداران شهرهای دیگر این حرکت ما را به سخره گرفتند و مرگ‌ومیر این بچه‌ها را در قیاس با دیگر افراد اتفاقی آسان و ساده انگاشتند، اما شهردار رضوانشهر با شتاب با پیشنهاد ما هماوایی کرد و همه همکاری‌های لازم را در این زمینه انجام داد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-10

این پزشک با اشاره به نقاشی‌های اندیشگرانه بچه‌های مبتلابه سندروم داون بیان کرد: یکی از این بچه‌ها علیرضاست که وقتی از او خواستم نقاشی کند، یک دایره کشیده بود که در محیط آن خطوط زیگزاگ بسیاری وجود داشت و در توضیح نگارگری‌اش گفت که این دایره خداست و این خطوط چشم‌های خداست چون خدا همه جا هست و می‌توان شاهد همه‌چیز باشد، این نشان می‌دهد که او کاملاً به کاری که انجام می‌دهد فکر می‌کند.

دکتر ازاده عباس زاده-دکتر متخصص کودکان سندرم داون-پروژه ی دیوار47-حضور دکتر ازاده عباس زاده در خندوانه-3

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

آزاده عباس زاده در بخش دیگری از سخنانش آشکار کرد: من فقط واسطه‌ای هستم که این بچه‌ها افکار و ذهنیات خود را از محیط پیرامون روی دیوار این شهر منتقل کنند، شاید این تلنگری باشد به مردمی که بسته به این بچه‌ها بی‌توجه‌اند.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-6

او بابیان این‌که حدود ۱۸ نفر از بچه‌هایی که قرار است نقاشی کنند، ساکن رضوانشهر هستند بازنمود: انتخاب این شهر به دلیل حضور این ۱۸ نفر در این شهر بود که خوشبختانه با پیشواز هم مواجه شد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-1

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

این پزشک از نقاشی شدن دیوارهای دیگری در شهرهای دیگر نیز خبر داد و گفت: به‌زودی در رشت نیز یکی از دیوارهای شهر را این بچه‌ها نقاشی خواهند کرد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-11

عباس زاده بابیان این‌که نام این دیوار در رضوانشهر «دیوار ۴۷» نام‌گذاری خواهد شد دراین‌باره گفت: این بچه‌ها دارای ۴۷ کروموزوم هستند که همین یک کروموزوم اضافی منجر به بروز این مشکلات برای آن‌ها شده است به همین دلیل نام این دیوار را هم ۴۷ انتخاب کرده‌ایم.

دکتر ازاده عباس زاده-دکتر متخصص کودکان سندرم داون-پروژه ی دیوار47-حضور دکتر ازاده عباس زاده در خندوانه-2

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که معادلات پزشکی مانند دنیای ریاضی نمی‌تواند صد در صد باشد یادآور شد: در دنیای پزشکی با اینکه مراقبت‌های بسیاری که صورت می‌گیرد تا از زایش چنین بچه‌هایی جلوگیری شود ولی گاهی پیش می‌آید که بازهم این بچه‌ها به مرحله تولد می‌رسند، بنابراین وقتی متولد می‌شوند باید به فکر زندگی و طول عمر آن‌ها هم باشیم.

این پزشک در ادامه بابیان این‌که دیوار ۴۷ برای اجرای نقاشی این گروه از بچه‌ها آماده‌شده است از اجرای این پروژه ظرف ۵ روز آینده خبر داد.

-سندرم داون-بیماری سندرم داون-کودکان مبتلا به سندرم داون-حضور کودکان سندرم داون در برنامه ی خندوانه-سندرم داون چیست-14

آزاده عباس زاده و ایده دیوار ۴۷

او همچنین در بخش پایانی سخنانش با اشاره به سایت معتبر «میراتل» که به‌طور کارشناسی به بچه‌های مبتلابه سندروم داون اختصاص دارد گفت: برای اولین بار در دنیا، دیواری را به طول ۲۰ متر بچه‌های مبتلابه سندروم داون نقاشی می‌کنند و به همین دلیل برای کارگزاران سایت میراتل بسیار تعجب‌آور بود که چنین دیوار بزرگی در سطح شهر به نقاشی این بچه‌ها اختصاص یافته است.

فروش طرح گلدوزی
 1. بتول ساكى

  سلام ،حضورتان هميشه سبز و با طراوت ممنون ميشم ادرس مطب خانم دكتور را برأى بنده إرسال فرمائيد چون ما تو خانواده يك سندروم دان خييييلى عزيز داريم و مي خواهيم إز خانم دكتر كمك بگيريم برأي اينده بهتر أين عزيز ممنون إز لطف شما. منتظر هستيم لطفا راهنمايى فرمائيد. موفق باشيد

 2. admin

  |Author

  دوستان گرامی طی اخرین تماسی که با مرکزی که خانم دکتر عباس زاده در انجا مشغول فعالیت هستند قرار بر این شد که با هماهنگی ایشون پرسشها و تلفن مرکز ایشون در این سایت قرار داده شود به زودی خبر های بعدی را اعلان میکنیم با تشکر .

 3. نگار واشقانی فراهانی

  سلام نگارهستم ۱۸ سالمه نفر اول مسابقه دو کشوری در سال ۹۳ تیمی ودوم انفرادی معلولین شدم در مسابقه کاراته سبک وادوریو در گروه عادی( غیر معلولین )نفر سوم در اسفند ۹۳ شدم کمر بند قهوه ای دراین سبک دارم وزبان می خوانم موسیقی کار میکنم دوست دارم شما بامن هم کار کنید پس چرا یادی از من نمی کنید

 4. نیلوفر

  سلام. خسته نباشید. اگر زن و مردی دختر عمه و پسر دایی باشند و بچه اولشان دارای سندروم داون بوده و در سه ماهگی سقط شده باشد.چند درصد احتمال تکرار سندروم داون در بارداری بعدی وجود دارد؟؟

 5. ناهید

  با سلام پسری دارم که سندروم دان بوده و در حال حاضر ۷ سال دارد .از ابتدای تولد تحت نظر مربی بوده و به کار درمانی -آموزش-گفتار مشغول بوده و تا ۴ سالگی پیشرفت خوبی داشت اما بعد از ۴ سالگی تمام مطالبی که یاد گرفته بود فراموش کرده و تاالان علیرغم ادامه آموزش ها هنوز گفتار ندارد و واقعا نمیدانم چکار بکنم البته مطالب را متوجه میشود ولی نمیدانم نمیخواهد همکاری کند یا مشکل دیگری دارد لطفا راهنمایی فرمایید چکار بکنم. خیلی ممنون

 6. محسن

  سلام بزرگواران و سلام ویژه به خانم دکتر من خودم دخترم دوازده ساله به بیماری سندروم دان همراه با مشکل قلبی شدید مبتلاست. میخوام از خانم دکتر کمک بگیرم که چکار باید کرد ده ساله تحت پوشش بهزیستی هست اما دریغ از یه بار توجه نه مالی نه عاطفی ۰۹۱۱۹۱۲۶۴۲۹

 7. میلاد روزبهانی

  با سلام و خسنه نباشید.
  ما در خانواده یک فرد مبتلا به سندروم داون داریم.میخواستم بدونم این افراد از چه نظر باید تحت معاینه قرار بگیرند.چون با توجه به سخنان شما بیماری و یا مشکل خاصی ندارند.آیا لازم هست تحت معاینه های ماهانه قرار بگیرند؟

 8. مریم اسماعیل زاده

  باسلام من یک برادر سندروم داون دارم و عاشقش هستم و سعی می کنم خیلی مراقبش باشم من و همسرم مدتی است تصمیم گرفتیم که با کمک مردم یک مرکز خصوصی نگهداری از کودکان بی سرپرست سندروم داون دایر کنیم البته هنوز در ابتدای راهیم و فقط ایده هاشو میدیم میتونیم با شما در تماس باشیم جهت کمک و راهنمایی با ایمیل و…>؟

 9. بهزاد پاکنژاد

  سلام خدمت خانم دکتر فداکارازاده عباسزاده ما یه پسر ۶ماهه داونی داریم نمیدونیم چیکار کنیم اگه ممکنه کمک و راهنمایی به ما لطف کنینن ۰۹۱۴۹۱۴۳۲۹۹

 10. artemis

  سلام……………چگونه می شود با طرح دیوار۴۷در شهر خودمون همکاری کنیم……………….من یک شهرسازم و خیلی دوست دارم این کارو تو شهر خودمون انجام بدم……………………………….چطوری میتونم با خانم دکتر تماس بگیرم؟ باتشکر

 11. محسن

  سلام مجدد خدمت شما دوستان دخترم از بدو.تولد مشکل مغزی و قلبی داشت قلبش سمت راست بدن نارسایی خون دارد نوک انگشتان و لبها ش کبود هست توانایی جسمی نداره حمل و نقل باید در آغوش گرفتن انجام بشه با کوچکترین تحرک نفسش بند میاد میفته رو زمین من خواهشم آینه کمکم کنید.. اگر بشه مستقیم با خانم دکتر حرف بزنم ممنون میشم.. ویقینا خانم دکتر کمک خواهد کرد

 12. سیدحمید

  امیدوارم خانم دکتر در این راه موفق وثابت قدم باشند.ایشان می توانند برای پیشبرد این هدف وکمک به این فرشته ها با دادن فراخوان از طریق اینترنت رسانه ها وارسال ایمیل به همین عزیزانی که کامنت گذاشته اند انواع کمکهای افتخاری کسب کنند. بسیاری از هموطنان افتخار می کنند در راستای هدفی که منجر به کمک شود سهیم باشند ولی نیاز به هاهنگی وبسیج عزیزان می باشد خانم دکتر می توانند خودمسول این کار شده واز این پتانسیل استفاده بهینه ببرند.

 13. پریا

  با سلام و خسته نباشید. دختری ۲۵ ساله هستم یه برادر دارم که عاشقشم ومبتلا به سندروم داون و که فرزند سوم میباشدپدرو مادرم پسرخاله دختر خاله هستن تا حالا سابقه ایی تو خانواده اصلا نداشتیم و الان قصد ازدواج با فردی رو دارم که کاملا غریبه هست آیا برای ازدواج من مشکلی هست؟ وآیا چقداحتمال داره من هم دارای همچین فرزندی باشم ؟مدتهاس مشکلاتی زیادی برام پیش اومده که نمیدونستم چیکار باید کنم تا اون شب که خانم دکتر رو توبرنامه دیدم توروخدا بهم کمک کنید متاسفانه خانواده خواستگارم وقتی متوجه شدن من داداش سندروم داون دارم مخالفت شدید کردن و متاسفانه توشهرستان ما مرکزمشاوره ایی وجود نداره توروخدا شما ناامیدم نکنید وازخانم دکتر خواهش میکنم بی صبرانه منتظر پاسخشون هستم تنها امیدم بعد ازخدا شمایید

  • admin

   |Author

   پاسخ خانم دکتر عباس زاده :
   سلام و ادب.از داشتن برادر سندروم داون به خود ببالید ، چرا که خواهر یک فرشته هستید.
   پس از ازدواج و به هنگام بارداری با آزمایشی به نام آمنیوسنتز ، قادر خواهید بود تا از وضعیت ژنتیکی خود و فرزندتان مطلع باشید.
   اینکه خانواده فردی که به خواستگاریتان آمده ، بعد از دیدن برادرتان ، مساله را لغو کرده اند به نظر بنده در این سال و این قرن معنای دیگری جز تهجر نخواهد داشت.
   امیدوارم در تصمیمتان برای آینده روشنی و درستی عجین باشد.
   سپاس

 14. هانیه ماهوتچیان

  سلام خدمت خانم دکتر و درود برشما با این همه پشتکار و تلاشتان.من خواهرزاده ای دارم که سندروم و ماخیلی دوسش داریم اما الان شش سالشه و حرف نمیزنه.درصورتی که تا سه سالگی تمام کاراش مثل راه رفتن،بیان سه کلمه و…به موقع بود اما الان استاپ شده و حرکات ریتمیک داره عاشق بند هست که هی تکون بده بعد یک مدت عصبی میشه ازاین کارش علتش چیه؟واینکه چطورباید درست آموزش ببینه تا آینده خوبی داشته باشه؟من بسیار مایلم هرکاری هم از دستم برمیاد در خدمت شما و انجمنتون بطور افتخاری باشم.

  • admin

   |Author

   پاسخ خانم دکتر عباس زاده :
   سلام و ادب.
   متشکر از لطف و توجه شما.در چنین مواقعی که اتفاقا در سندروم داونی ها بسیار شایع هست حتما باید از یک رفتار درمان مطلع و با سواد استفاده شود.کسی که رفتار درمانی را بسیار خوب بداند و همچنین در زمان مناسب از کمک شما بهره خواهیم برد.
   با سپاس فراوان.

 15. رضا

  با سلام و عرض ادب،
  برادر من سندروم داون دارد و من واقعا عاشقشم و ميخوام كمكش كنم.اگر ممكنه مركزي كه خانم دكتر هستند رو برام معرفي كنيد.كامنت هارو خوندم خيلي از دوستان مشتاق آشنايي با اين مركز هستن من هم همينطور.منتظر پاسخ شما هستم ممنون.

  • admin

   |Author

   پاسخ خانم دکتر عباس زاده :
   سلام و ادب.
   ما موسسه ای به نام « دیوار ۴۷ » داریم که در آن کارها و امورات مربوط به دیوار های ۴۷ کشور را انجام می دهیم.ویزیت سندروم داون در آنجا صورت نمی گیرد.در حال اضافه کردن اینچنین بخشی هستیم.به زودی….

 16. خزر مهران فر

  سلام. من سال ۹۲ فیلم‌نامه‌ای با محوریت شخصیت یک کودک سندروم دان نوشتم و این فیلم‌نامه توسط فرهاد مهران‌فر به فیلمی تبدیل شد که در چند جشنواره‌ی خارجی شرکت کرد و کودک سندروم دان ( رها بدر طالعی ) ساکن رشت ( هم‌شهری خانم دکتر عباس زاده ) در جشنواره‌ی کودک و نوجوان اصفهان در سال ۹۳ برنده‌ی دیپلم افتخار به‌ترین بازیگر کودک شد. اگر می‌شه می‌خواستم یا شماره‌ای از خانم دکتر برای معرفی این فیلم به ایشون داشته باشم یا اگر امکان‌اش نیست ایشون لطف کنن و تماس بگیرن با بنده. با تشکر.

 17. خزر مهران فر

  سلام. افتخار دارم خانم دکتر عباس زاده رو به دیدن فیلمی که در مورد یک کودک سندروم دان ساختیم و در چند جشنواره‌ی خارجی شرکت کرده و در جشنواره‌ی کودک و نوجوان اصفهان هم برنده‌ی دیپلم افتخار به‌ترین بازیگر کودک و نوجوان شده دعوت کنم.
  با سپاس

 18. وحیدرضا جمعه

  سلام بنده میخواستم در مورد ازدواج بچه های ۴۷ کوروموزومی از خانم دکتر عباس زاده سوال بپرسم.چطوری میتونم با ایشون صحبت کنم؟ ممنون میشم بهم خبر بدین

 19. پینگ: مسابقه فوتبال بین افراد سندروم دان و تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان مریض خونه

 20. هانیه فیروزی

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید
  در برنامه خندوانه از احتمال بالای بروز ۳ بیماری بین سنین۳۲تا۳۵سالگی صحبت کردید.
  من یه دختر ۱۰ ساله سندروم دارم/برای پیشگیری میشه کار خاصی انجام داد
  لطفا راهنمایی کنید
  vahidielectronic@yahoo.com

 21. حسین

  با سلام. بنده دارای فرزندی مبتلا به سندروم داون هستم که ۱۸ سال سن دارد. مشکلی که هست اینه که اشتهاش خیلی زیاده واگه هم کمتربهش غذاندیم و بسیارعصبانی و غیرقابل کنترل میشه.واین پرخوری باعث شده شکم بزرگی داشته باشه خواهش میکنم به من راهنمایی کنیدکه چطوراشتهاشوکم کنم وجلوی پرخورب اونوبگیرم.البته قرص اعصاب هم مصرف میکنه.خواهش میکنم کمکم کنید.لطفا شماره و اادرس خانم دکتر رو برام ارسال کنید ممنون

 22. نیلوفر تحقیقی احمدی

  سلام.من دکترای روانشناسی دارم و ۱۵ ساله با کودکان سندرم دان کار میکنم و پکیجی رو برای آموزش انها طراحی کردم.خیلی خوشحال میشم که بتونیم همکاری داشته باشیم.ساکن تهرانم.شماره مطبم ۲۲۶۱۷۲۷۵
  ممنون

 23. شرقی

  میخوام به کسانیکه در زمینه آموزش ذهنی و گفتار ومهارتها دنبال جایی برای آموزش کودکان خود میگردند این مجموعه رو معرفی کنم . کلینیک مشاوره تحقیقی ۲۲۶۱۷۲۷۵

 24. صبا

  با سلام خدمت خانم دکتر عباس زاده من دانشجوی ارشد پرستاری هستم برای پایان نامه ام نیاز به نمونه گیری از مادران کودکان سندرم داون در سن ۳-۶دارم.شما می توانید مرا راهنمایی کنید تا در مرکز شما نمونه گیری کنم .ممنون از لطف شما

 25. فرشاد

  با عرض سلام وخسته نباشید به همه ی کسانی که با قلب مهربونشون به بقیه آدما کمک میکنند.مخصوصا خانم دکتر عباس زاده که آرزو میکنم خدا چنان توانی بشون بده که بتونن تویه این راه هیچ وقت خسته نشن…
  خواستم بدونم اگه بخوایم از نظر مالی کمک کنیم شماره حسابی هست که بشه این کار رو انجام داد…هر چند که می دونم این بچه های عزیزمون بیشتر به محبت نیاز دارن تا پول…و از همه ی ملت عزیز ایران میخوام که به این بچه ها مهربانی کنند و دوستشون داشته باشن…با تشکر و آرزوی موفقیت

 26. معصومه

  سلام.من یک دانشجوی پزشکی ام که یک تیم دانشجویی داریم ،خیلی مشتاقیم دیوار ۴۷رو توی شهرتحصیلمون داشته باشیم…اگه راهنمایی کنید که چجوری میتونیم با خانم دکتر در ارتباط باشیم ممنون میشم…

 27. سميرا صميمي

  با سلام و احترام من يك برادر ٣٢ ساله دارم كه سندروم هست و به مدت ٢ سال هست كه خيلي افسرده شده خيلي مراكز مختلف مثل عمل و توانير و خود مركز داون توحيد هم رفته ولي به تازگي اصلا دوست نداره كه به همچين جاهايي بره همش طلب كارهاي بزرگ و داشتن شغلهاي مهم را داره و چون نميشه خيلي غصه ميخوره بسيار باهوش هست و در مقايسه با بچههاي سندروم خيلي متفاوت هست از همه لحاظ لطفا كمكمون كنيد كه چه كاري كنم تا خوشحال باشه خيلي دوست داره كه شمارو ببينه چون تو تلويزيون ديده شمارو ازتون تقاضا دارم مه به ما كمم كنيد يا بگين كه در تهران چه جايي تفريحي براي اين بچه ها هست

 28. نسرین

  سلام ،ما یک مرکز جامع توانبخشی داریم در شهر اصفهان.در زمینه بچه های سندروم داون هم فعالیت داریم.و این کلینیک زیر نظر اساتید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدیریت میشه.ما چطور میتونیم با شما همکاری کنیم?

 29. حسین

  سلام خانم دکتر عباس زاده من خیلی دوست دارم که این بچه ها رو با هرکاری که میتونم بکنم این بچه های نازنین رو شاد و خندون کنم برا همین یه ایده داشتم که بشود این بچه ها رو بیشتر به مردم شناخت ایده رو که با دوستان در میان گذاشتم از میان صحبتها که رد و بدل کردیم نام شما هم به میان امد که شما ایده دیوار ۴۷ رو راه اندازی کردین و یکم امیدوار شدم به کاری که میخوام دنبالشو بگیرم.
  برای همین اگه لطف کنین که به من تو این کار یکم مشاوره بدین ممنونتون میشم که با من تماس بگیرید یا شمارتون رو بدین تا من خدمدتون تماس بگیرم
  ۰۹۱۵۷۵۸۱۰۰۹ حسین رضایی

 30. مهسا

  ضمن سللام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت و خانوم دکتر عباس زاده
  من برادرم ۹دماهشه و مبتلا ب سندروم داون است خیلی مشتاقم که با یک گروهی در این زمینه فعالیت کنم
  خودم دانشجوی کارشناسی روانشناسی هستم
  در ضمن شهردار تهران با ساخت دیوار۴۷ موافقت کردن لطفا ادرس رو بگین.
  سپاس

 31. بهار نلئ

  درود بر شما عزيزان و خسته نباشيد
  من از آلمان هستم و يك دختر بسيار عزيز و زيبا دارم كه سندرم داون دارد ، كه در آلمان به نام ترزيمي ۲۱ ناميده ميشود و هم داون سيندرم
  لطفن از نام مونگل كه نام بسيار اشتباهي ست و متاسفانه در جامعه ايران بيشتر به اين نام جا افتاده بايد پرهيز كرد كه همه مردم با نام درست آن آشنا شوند

  وقتي مطالب شما رو خوندم بسيار خوشحال شدم از اينكه هستند كساني كه طيف جامعه را آگاه كنند ، جامعه ايران بايد بداند كه هيچ يك از ما كامل نيستيم ، و احترام به همه حتي معلولان هم وأحب هست ، اين عزيزان حق زندگي در اين دنيا بهشون داده شده بنابراين حق زندگي كردن و مطرح شدن در جامعه را دارند
  در مطلبي خوندم كه خانم دكتر ذكر كرده بودن كه بچه هاي سندرم داون كمتر از چهل سال عمر مي كنند اما اين كليت ندارد چون در كشور آلمان خانم سندرم داون شصت ساله هم وجوز دارد با پيشرفت پزشكي عمر اين دلبندان هم افزايش پيدا كرده .
  با سپاس و تشكر فراوان از زحمات بي دريغ شما

 32. شادی

  سلام ببخشید می تونم ایمیل خانم دکتر رو داشته باشم یا یه وبلاگی که ایشون شخصا به سوالات پاسخ بدن خواهش میکنم.. من برای پروژه ام یه کم اطلاعات می خوام

 33. باسلام .من دختر ۶ماهه سندرم داون دارم.هنوز نتونستم با این موضوع کنار بیام.این بچه سوم من هست ودوتا فرزند دیگه من سالم,باهوش و شاگرد اول مدرسه اند.خودم ۳۱سال دارم.اصلا نمیدونم چرا اینطور شد.سونوی ntدر سه ماهه حاملگیم رفتم گفتن بچه سالمه.غربالگری رو نرفتم دیگه.لطفأ راهنماییم کنین باید چکار کنم و چطور با این موضوع کنار بیام؟

 34. Rahman

  با سلام،خواهری دارم سندرم دان دارن، الان شش سالشه، ولی فرق داره با بقیه ،اینجور که پیداس درصد سندرمش خیلی پایینه،طوری که بعضیا اصلا متوجه نمیشن و از هوش بسیار بالایی برخوردار ،میخاستم بدونم در اصفهان بهترین مراکز اموزشی کجا هست و چه کارهایی میتونم​ براش انجام بدم ،دخترم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *