بازدید این صفحه: 26259

نوبت دهی اینترنتی بیمارستان امیراعلم تهران

نوبت دهی اینترنتی بیمارستان امیراعلم تهران

Nobat Dehi Interneti Bimarestan AmirAlam Tehran

 

بیمارستان امیراعلم -تهران

 

آدرس : تهران_خیابان انقلاب(دروازه دولت)_ابتدای خیابان سعدی شمالی_بیمارستان امیراعلم

تلفن:  ۹- ۶۶۷۰۶۱۰۶ و   ۴- ۶۶۷۲۷۰۶۰و  ۴ – ۶۶۷۰۸۱۰۳ و ۶۶۷۰۳۷۸۹

وب سایت: www.amiralam.tums.ac.ir

رئیس بیمارستان امیراعلم : دکتر حسن توکلی

 

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

 

 

جهت رزرو نوبت کلیک نمایید

 

 

 

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

تاریخچه بیمارستان امیراعلم -تهران

بیمارستان امیراعلم یکی از قدیمی ترین بیمارستانهای آموزشی تهران است که در سال ۱۳۲۵ ه .ق به همـت مرحوم دکتر امیراعلم و به منظور ایجاد زایشگاه و تربیت پرستار و ماما تاسیس گردید . این بیمارستان که به    نام بیمارستان نسوان نامیده شده بود تا سال ۱۳۱۹ ه .ش یکی از موسسات تابعه کل مملکتی و سپس وزارت بهداری بود. در سال ۱۳۲۲ ه .ش بخش و درمانگاه بیمارستان زنان این بیمارستان به محل کنونی بیمارستان زنان واقع در خیابان انقلاب منتقل شد و به جای آن بخشهای گوش ، حلق و بینی ، چشم پزشکی ، اطفـال و دندانپزشکی دائر گردید. چند ماه بعد یعنی در سال ۱۳۲۳ شمسی به تصویب شورای دانشگــــــاه و به پاس خدمات گرانبهای بهداشتی و فرهنگی بنیانگذار آن بنام “بیمارستان امیراعلم” نامیده شد.

و اما اینکه مریضخانه نسوان چگونه افتتاح گردید و درچه سالی بنام دکتر امیراعلم موسوم شد به آن اشــــاره  خواهیم کرد. وقتی که دکتر امیراعلم در سال ۱۲۹۴ ه . ش لزوم تاسیس مریضخانه نسوان را به وزارت معارف خاطر نشان کرد به پیشنهاد وزیر معارف وقت و تصویب هیات دولت یکی از عمارات دولتی به ایـــــــن امر تخصیص داده شد.در آن موقع چون به جهاتی استخدام قابله اروپائی میسر نشد مادام فراسکینار که دارای دیپلم قابلگی از اروپا و ساکن تهران بود برای اداره درمانگاه و تدریس، چند نفر محصله قابلگی استخدام کردند که این قـــرارداد، برای دو سال بود و سپس جهت یک دوره دو ساله دیگر تمدید شد و وی رسما طبیبه مریضخانه شد و تدریس محصلین را به عهده گرفت.

وزارت معارف نیز در سال ۱۲۹۵ ه. ش پیشنهادی به دولت کرد و لزوم تاسیس یک زایشگاه را خاطر نشـان ساخت و مریضخانه در همان سال با برگزاری مجلس جشنی افتتاح شد. 

فروش طرح گلدوزی
  • admin

   با سلام
   دوست گرامی متاسفانه این مشکل اکثر بیمارستانهای ایران هستش و این فقط گلایه شما نیست … ما هم کاری از دستمون بر نمیاد چون فقط سایت ما جنبه اطلاع ریسانی دارد.
   با سپاس

 1. رزا

  آخه با هیچ کدوم نه تلفنی نه با اینترنت نمیشه وقت گرفت آیا واقعا سرکاریم یه صدا ظبط شده که مرتب میگه پر شده پرشده یعنی چی من نمیفهمم پس چکار کنیم اینم باید پارتی بازی باشه

 2. عارف

  مسئولین عزیز رسیدگی کنن . ما چند روزه تلاش میکنیم از طریق اینترنت و تلفنی نوبت رزرو کنیم اما متاسفانه نتیجه ای نگرفتیم.خواهشا به حال مریضان یه فکری بکنید.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *