بازدید این صفحه: 331
مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود ,علت کیپ شدن گوش درسفر,خطرات سفرهوایی برای مادران باردار,خطرات به پشت خوابیدن مادر باردار,بهترین فاصله سنی میان 2فرزند

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

 

لاله اسلامیان با بیان اینکه زنان باردار بهتر است از هفته ۳۲ حاملگی به بعد هیچ گونه سفری نداشته باشند،‌ گفت: بهترین فاصله زمانی بین ۲ بارداری چهار سال است.

این جراح و متخصص زنان در رابطه با بهترین سن بارداری و فاصله میان دو فرزند، ‌اظهار داشت: ۱۹ تا ۲۵ سالگی بهترین سن بارداری در زنان به حساب می آید و پس از آن ریسک بارداری و خطرات آن برای مادر و نوزاد بیشتر می‌شود.

اسلامیان با بیان این موضوع که در مادرانی که از سن ۱۹ تا ۲۵ سالگی باردار می‌شوند شانس زایمان طبیعی نیز بیشتر می باشد، افزود: بهترین فاصله سنی میان ۲ فرزند ۴ سال بوده و در زمانی که این فاصله کمتر از یک و نیم سال شود خطرات احتمالی برای مادر و فرزند افزایش می‌‌یابد.

وی در رابطه با سفرهای هوایی و مخاطرات آن برای مادران باردار و نوزادان، گفت: صرفاً سفرهای هوایی برای مادران باردار مشکل ایجاد نمی‌کند مگر در مواردی که مادر با مسائلی همچون احتمال زایمان زودرس مواجه باشد.

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

اسلامیان با بیان اینکه اغلب پزشکان زنان و زایمان به مادران باردار توصیه می‌کنند از هفته ۳۲ حاملگی سفری چه به صورت هوایی یا زمینی نداشته باشند، گفت: از زمان ۳۶ هفته به بعد نیز سفرهای بسیار کوتاه همچون سفر تهران تا کرج خطرات چندانی را برای مادر به همراه نخواهد داشت.

وی در مورد مشکلاتی که در زمان سفر هوایی برای نوزادان ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: کیپ شدن گوش از مشکلاتی است که به دلیل سفر با هواپیما برای نوزاد ایجاد شده و گاهی این مسئله سبب درد در گوش نوزادان می‌شود لذا هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما بهتر است نوزادان در دهان پستانک داشته باشند و یا شیر مادر بخورند.

جراح و متخصص زنان در رابطه با نحوه خوابیدن زنان باردار در پایان گفت: از هفته ۱۸ بارداری به بعد بهتر است مادران به پهلو و با زاویه خوابیده و مطلقاً بر پشت دراز نکشند.

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

مسافرت هوایی موجب گوش درد نوزاد میشود

منبع: سلامت نیوز

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *