بازدید این صفحه: 1851
مضرات خوردن هسته ی تلخ زرد آلو

مضرات خوردن هسته‌ های تلخ زرد آلو

مضرات خوردن هسته‌ های تلخ زرد آلو

هسته ­های زردآلو، یکی از قسمت­های جذاب این میوه در نیمه گرم سال می باشد. این هسته‌ها حاوی ویتامین B17 هستند که به سلول‌های سرطانی حمله می‌کند و مانع از شکل‌گیری بیماری‌های خطرناک در بدن ما می‌شود.

اخیرا برخی از سازمان‌های معتبر دولتی و غیردولتی در اروپا، هشدار رسمی و مهمی را مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این هسته‌ها خودداری کنند، منتشر کرده‌اند. دلیل این امر هم این است که هسته‌های زردآلو حاوی سطح بالایی از سیانید می باشند که می‌تواند کُشنده باشد.

آژانس استانداردهای غذایی (FSA) زمانی به انسان‌ها هشدار داد که متوجه شد ویتامین B17 موجود در هسته‌های زردآلو بعد از خورده شدن به سم مرگ‌باری تبدیل می‌شود و مزیتی برای انسان‌ها ندارد.

مضرات خوردن هسته ی تلخ زرد آلو

مضرات خوردن هسته‌ های تلخ زرد آلو

براساس گزارش‌های منتشرشده، فقط ۳۰ عدد هسته زردآلو برای کُشتن یک انسان سالم کافی می باشد. حتی کسانی که در یک وعده بین ۱۰ تا ۱۵ عدد هسته زردآلو می‌خورند، با عوارض جانبی نگران‌کننده از جمله بی‌حسی انگشتان مواجه می‌شوند. علائم دیگر مسمویت ناشی از سیانید، شامل تهوع، سردرد، تب، تشنگی بی‌خوابی، اُفت فشار خون و حتی مرگ در موارد شدید می شود.

آژانس استانداردهای غذایی (FSA) اعلام کرده است: ما هشدار می‌دهیم که هسته‌های تلخ زردآلو اصلا نباید خورده شوند، چون نوعی ماده طبیعی در این هسته‌ها وجود دارد که بعد از خورده شدن به سیانید تبدیل می‌شود. توصیه ما این است که حتی از هسته‌های شیرین زردآلو و بادام‌های تلخ نیز پرهیز کنید، چون همان ماده شیمیایی سمی می‌تواند در آن‌ها نیز وجود داشته باشد.

 

مضرات خوردن هسته ی تلخ زرد آلو

مضرات خوردن هسته‌ های تلخ زرد آلو

 

 

 

 

منبع : netdoctor

فروش طرح گلدوزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *