بازدید این صفحه: 725
بخش پرتو نگاری بیمارستان محب کوثر

بخش پرتو نگاری بیمارستان محب کوثر تهران

بخش پرتو نگاری بیمارستان محب کوثر تهران

ریاست بخش : آقای دکتر رحیمی

مسئول بخش : خانم ناروش قلیچ خانی

شماره تماس : ۴۲۷۰۲ داخلی ۸۳۱

شماره تماس مستقیم : ۸۸۷۲۷۱۰۳

موقعیت مکانی : طبقه منفی ۱

ویژگی های بخش

پرتونگاری (رادیولوژی – سونوگرافی – سی تی اسکن- سنجش تراکم استخوان)

بخش رادیولوژی

مرکز تصویربرداری محب کوثر مجهز به دستگاه رادیولوژی شیمادزو دیژیتال با دقت بالا می‌باشد که در انجام رادیولوژی‌های ساده و اختصاصی نظیر IVP ، RPG ، سیستوگرافی ، رتروگرید و آزمونهای تخصصی گوارشی و ارتوپدی انجام می پذیرد.

بخش CT اسکن

این بخش با دارا بودن یک دستگاه سی تی اسکن جی ای اسپیرال توانایی انجام کلیه سی تی اسکن های عمومی و تخصصی اندام ها و ارگان های بدن ، بدون تزریق و با تزریق را دارا است. در این بخش تمامی بیوپسی ها تحت گاید سی تی اسکن انجام می گردد.

بخش سونوگرافی

این بخش با دارا بودن دو دستگاه سونوگرافی انجام انواع سونوگرافی های معمولی نظیر کلیه ، مثانه ، کبد ، کیسه صفرا و حاملگی …. و داپلرهای رنگی مانند کلیه ها ، داپلر کلیه پیوندی ، داپلر عروق و اندام ها و ….. را دارا است.

بخش سنجش تراکم استخوان

در مرکز تصویر برداری محب کوثر دستگاه سنجش تراکم استخوان هولوژیک جهت بررسی دقیق پوکی استخوان به روش دگزا مورد استفاده قرار می گیرد.

اینترونشنال

تمامی اعمال اینترونشنال نظیر بیوپسی کبد ، بیوپسی پستان ، FNA ، تخلیه کیست و تعبیه نفروستومی و …. تحت گاید سونوگرافی در این بخش انجام می شود .

این مرکز شامل ۵ بخش می باشد

•سونوگرافی

•رادیولوژی

•سی تی اسکن

•سنجش تراکم استخوان

بخش سونوگرافی

بخش سونوگرافی این مرکز با استفاده از دستگاههای مدرن سونوگرافی معمولی و داپلر رنگی در انجام سونوگرافی های معمولی ، مانند کلیه ، مثانه ، کبد و کیسه صفرا و غیره همچنین سونوگرافی های داپلر ، مانند داپلر رنگی کلیه ها ، داپلر کلیه پیوندی ، داپلر عروق و اندامها و …. با کیفیت مطلوب ، کمک شایانی نموده است .

به جز خدمات فوق در قسمت سونوگرافی ، انجام اعمال اینترنشنال مانند بیوپسی پروستات ، تخلیه کیست ، تعبیه نفرستومی و …. با تعرفه دولتی انجام می گیرد.

آمادگی های قبل از سونوگرافی

چنانچه هر گونه بیماری مسری یا پوستی دارید با پزشک در میان بگذارید.

در هنگام سونوگرافی لباس راحت و سبک بپوشید.

همواره سوابق آزمایشات پزشکی و سونوگرافی قبلی خود را به همراه داشته باشید مخصوصاً در مورد سونوگرافی از سینه ها جواب ماموگرافی خود را به همراه داشته باشید.

چنانچه اخیراً رادیوگرافی رنگی با ماده حاجب انجام داده اید پزشک را مطلع سازید.

وجود گاز در ناحیه مورد سونوگرافی و موهای زائد روی پوست بدن مانع از سونوگرافی است و بهتراست تراشیده شود.

خوردن غذای بدون چربی ۸ الی ۱۲ ساعت قبل از آزمون کبد و کیسه صفرا الزامی است.

در بررسی سونوگرافی از کلیه ها و مثانه و رحم و تخمدان ها و لگن ، مثانه خود را با آشامیدن چند لیوان آب از چند ساعت قبل پر نگه دارید.

مراجعین محترم به نکات زیر توجه فرمائید

برای انجام هر نوع سونوگرافی حتماً باید از قبل وقت گرفته شود و هماهنگی های لازم انجام گیرد .

از آنجائیکه زمان ارائه خدمات تقریبی میباشد و در مواردی ممکن است خدمت رسانی به شما عزیزان بنا به شرایط بیمار و وقت پزشک و یا حضور بیماران بستری و یا اورژانسی بیش از حد معمول به طول انجامد لذا پیشاپیش از تاخیر احتمالی پوزش می طلبیم.

به راهنمایی ها و توصیه های مسئول پذیرش و متخصص مربوط ، قبل و بعد از بیوپسی توجه نمایید.

آمادگی های قبل از رادیولوژی

این بخش با قابلیت دارا بودن دستگاه رادیو گرافی دیژیتال، تمامی رادیوگرافیهای عمومی و تخصصی ارولوژی کلیه و مجاری ، از جمله ، VCUG ,RPG ,IVP، سیستوگرافی ، آنتی گرید ، رتروگرید و فیستولوگرافی و آزمون های تخصصی گوارشی و ارتوپدی را پذیرش و بصورت علمی استاندارد با کیفیت بالا انجام می دهد.

نکات قابل توجه

گرافیهای اورژانسی و گرافیهای بدون نیاز به آمادگی قبلی همان روز ، پذیرش و انجام می گیرد.

گرافیهای تخصصی و رنگی که نیاز به آمادگی ، دارو و لوازم مصرفی دارند با هماهنگی و وقت قبلی پذیرش می گردد.

انجام عکسبرداری با اشعه X برای خانم های باردار مضر و زیان آور است در صورت حاملگی حتماً موضوع را به بخش اطلاع دهید.

از آنجائیکه زمان ارائه خدمات تقریبی می باشد و در مواردی ممکن است خدمات رسانی به شما عزیزان بنا به شرایط بیمار و وقت پزشک و یا حضور بیماران بستری و یا اورژانسی بیش از حد معمول به طول انجامد لذا پیشاپیش از تاخیر احتمالی پوزش می طلبیم.

به زمان وقت دهی و آمادگی و توصیه های مسئول پذیرش دقت و در صورت داشتن سابقه هر گونه بیماری و حساسیت دارویی مسئول پذیرش را مطلع سازید.

این بخش با دارا بودن یک دستگاه سی تی اسکن مدرن توانایی انجام کلیه سی تی اسکن های عمومی و تخصصی اندام ها و ارگان های بدن ، با تزریق و یا بدون تزریق و یا بدون تزریق را داراست.از سایر خدمات این بخش انجام سی تی اسکن سه بعدی ، بیوپسی تحت گاید سی تی می باشد.

بخش سی تی اسکن

نکات قابل توجه

در صورت نیاز ناشتا بودن بیماران و درخواست سی تی اسکن با تزریق حداکثر وقت دهی ۲۴ ساعت بعد می باشد.

کلیشه های سی تی اسکن بیماران بلافاصله بعد از انجام آماده و گزارش کتبی آن ، توسط متخصص ، در۲۴ ساعت بعد تهیه می گردد.

مواردی که باید مورد توجه قرارگیرد :

تاریخ ویزیت هر نسخه ی بیمه ای فقط تا پایان همان ماه اعتبار دارد.بیمه شدگان روستایی در هنگام مراجعه ، باید مهر تایید پزشک خانواده یا مهر مرکزبهداشت مربوطه را روی برگه دفترچه بیمه خود داشته باشند.

مراجعین محترمی که بیمه های خدمات درمانی (خویش فرما-روستاییان ، سایراقشار و کارکنان و …) دارند می بایست پزشک درخواست کننده شرح حال مختصری از علت خدمت مربوطه (سونوگرافی ، رادیولوژی و یا سی تی اسکن) را در برگه بیمه ذکر نماید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی و یا ارائه انتقادات و پیشنهادات می توانید به صورت حضوری به سوپروایزر بخش تصویربرداری مراجعه نموده و یا با شماره تلفن های ۸۸۷۲۷۱۰۳ شماره مستقیم بخش تماس حاصل فرمایید.

بیمارستان محب کوثر تهران

 

بخش پرتو نگاری بیمارستان محب کوثر

بخش پرتو نگاری بیمارستان محب کوثر

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *