بازدید این صفحه: 667
رفع خشکی لب ها

نرم کننده لب را با دست روی لبهایتان نمالید

 نرم کننده لب را با دست روی لبهایتان نمالید

 

متخصصان به این نتیجه رسیده اند که مالیدن کرم‌های نرم‌کننده ی لب با دست‌های کثیف، می‌تواند مسبب بروز بیماری‌های مختلف در دهان و نواحی صورت شود.

شاید اصلی ترین علت نگرانی که می توانند باعث ایجاد چرک و عفونت شوند، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروب‌هایی باشند که مسبب بیماری بوده و می‌توانند روی انگشتان شما و یا در ظرف کشت میکروب که هنوز از آن در قالب نرم‌کنندهی لب استفاده می‌کنید، زندگی کنند.

 با این‌که در داخل این نرم‌کننده‌ها، پادگن (آنتی‌ژن) وجود داشته و می‌تواند از رشد باکتری‌ها پیشگیری کند، اما اگر در زمان استفاده از نرم‌کننده روی انگشتانتان باکتری وجود داشته باشد، این پادگن نخواهد توانست از لب‌های شما محافظت کند. اگر ویروس تبخال‌های مشمئزکننده یواشکی وارد قوطی نرم‌کننده‌ شود، احتمالا از دیدن تاول روی لب‌هایتان شگفت‌زده خواهید شد.

بدترین اتفاقی که ممکن است بیافتد

بعد از لمس دستگیرهی در یا نرده‌های راه‌پلّه و یا حتی تلفن‌تان، انگشتانتان باکتری‌های استرپتوکوکوس (استرپ) یا استافیلوکوکوس (اسَتف) را به خود جذب می‌کند. در شرایطی که باکتری استَف می‌تواند مسبب ذات‌الریه (یا سینه‌پهلو) باشد، برخی از گونه‌های استِرِپ می‌تواند در قالب گلودرد میکروبی، التهاب ملتحمهی چشم، مننژیت و حتی بیماری گوشت‌خواری بدن در شما عفونت ایجاد کند.

رفع خشکی لب ها

نرم کننده لب را با دست روی لبهایتان نمالید

احتمالا چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

کمی زودتر با دیرتر، به خصوص  اگر کرم نرم‌کننده‌تان را در داخل کیفتان نگه دارید، به احتمال زیاد به سرماخوردگی عادی و یا میکروب معده مبتلا خواهید شد. برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلی، حتما پیش از استفاده از کرم‌های لب، دست‌هایتان را بشوئید.

در گذشته متخصصان فکر می کردند که باکتری‌های مسبب بیماری زمانی که بر روی سطوح عمومی به جا می‌مانند، سریعا از بین می‌روند. اما براساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ در حوزه ی ایمنی و عفونت صورت گرفت مشخص شد میکروب‌ها می‌توانند خارج از بدن میزبان تا هفته‌ها و ماه‌ها زنده بمانند.

 در واقع برخی از ترکیبات موجود در کرم نرم‌کننده ی لب، محیطی مطلوب برای باکتری‌ها جهت زنده ماندن ایجاد می‌کند. بنابراین هرچه بیشتر نرم‌کننده ی خود را نگه دارید، احتمال مالیده‌شدن و انتقال عامل مخرب با کرم روی لب‌تان زیادتر خواهد بود.

رفع خشکی لب ها

نرم کننده لب را با دست روی لبهایتان نمالید

منبع: سلامت آنلاین

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *