بازدید این صفحه: 2687
رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

مشکلات پوستی ناحیه تناسلی دارای شکل ظاهری شبیه به یکدیگر هستند، از این رو در برخی از موارد نمی توان با معاینه هم نوع آن را تشخیص داد نیاز است حتما نمونه برداری شود .

درمان التهابی

درماتیت تماسی شامل آلرژیک و درماتیت تحریکی می باشد که با علائمی نظیر آدم پوست، خارش و قرمزی همراه می باشد، اغلب این بیماری به دلیل استفاده از محصولات بهداشتی رخ می دهد، استفاده از اسانس های گیاهی و کاندوم می تواند یکی دیگر از عوامل درماتیت التهابی باشد .

برای درمان این التهاب استروئیدهای موضعی ضعیف و کمپرس آب سرد را می توان استفاده کرد .در صورتی که این التهاب را جدی نگیرید سبب خارش مکرر شده و پوست ناحیه تناسلی رفته رفته بدتر شده در نتیجه ترشح و عفونت ایجاد می شود .
اینترتریگو

در نواحی پوست مرطوب یک پلاک مرطوبی دیده می شود که اینترتیگو نام دارد، تشدید این پلاک بر اثر قارچ ها و باکتری ها دیده می شود .اینترتریگو در نواحی زیر بغل، چین های شکمی و کشاله ران دیده می شود .اشخاصی که چاق بوده و در نواحی با آب وهوای گرم زندگی می کنند بیشتر از سایر اشخاص در معرض این بیماری قرار می گیرند .
درمان این بیماری را می توان با پماد نیستاتین، قرار دادن موضع در معرض هوا، استروئید و محلول بازو درمان نمود .

نورودرماتیت

این بیماری بیشتر در نواحی لب بزرگ و بخش پوست بیضه ایجاد می شود، این عارضه با ضخیم شدن و خارش زیاد پوست همراه می باشد .اشخاصی که به این بیماری مبتلا هستند تا حد ممکن باید از استرس اجتناب نمایند زیرا یکی از عواملی که سبب تشدید این بیماری می شود، استرس می باشد .

متخصصان توصیه می کنند هر چه سریع تر به درمان این بیماری بپردازند زیرا هر چه سریع تر از زمان این بیماری بگذرد سبب تشدید آن بیشتر می شود و سبب درمان مشکل تر این بیماری می شود .

عوارض داروئی بیماری های پوستی ناحیه تناسلی

درمان داروئی بیماری های پوستی تناسلی اگر با مصرف بیش از اندازه دارو باشد سبب عوارض بدی در ناحیه کشاله ران می باشد و در برخی از موارد کل بدن را درگیر می نماید .در این موارد باید مصرف دارو را قطع کرد و از سایر روش های درمانی نظیر لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرد، در زمان بروز عوارض داروئی با قطع مصرف دارو درمان حاصل می شود .

درماتیت سبوروئیک

درماتیت سبوروئیک آلت تناسلی و کشاله ران بسیار شبیه به پسوریازیس می باشد، سبوره معمولا در بخش داخلی ران، قاعده آلت و بخشه عانه ایجاد می شود .

پسوریازیس

سطوح چین های بدن نظیر چین باسن، کشاله ران بیشتر از سایر نواحی بدن درگیر این بیماری می شوند .
این عارضه فاقد پوسته می باشد و معمولا به رنگ قرمز روشن ظاهرمی شود .این بیماری در بیشتر اوقات در ناحیه سرآلت ظاهر می گردد و در اکثر مواقع با اریتروپلازی کوئیورات اشباه گرفته می شود زیرا علائم و نشانه های کاملا شبیه به این بیماری می باشد .

پزشکان متخصص زنان معمولا کرم هیدروکورتیزون را جهت درمان این بیماری توصیه می کنند .

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

زگیل تناسلی

ایجاد شدن این بیماری به سبب ویروس پاپیلوم تناسلی می باشد، این بیماری بیشتر در نواحی فرج، روی آلت تناسلی و زیر پره پوس دیده می شود .زگیل تناسلی دهان، واژن و مخاط بینی را درگیر می کند .

متخصصان توصیه می کنند هر چه سریع تر به درمان این بیماری پرداخته شود زیرا اگر این بیماری تشدید شود سبب ایجاد سرطان می شود .لیزر مونالیزا تاچ در کمترین زمان ممکن سبب درمان این بیماری می شود .

شپش عانه

این ویروس از دو راه تماس جنسی و غیر جنسی منتقل می یابد و با پیودرم و خارش شدید همراه است، معمولا این شپش در موی نواحی عانه و تنه و بخش پلک ها یافته می شود .این شپش در مدت زمان صفر الی ۱۹ روز مخفی می باشد و با خارش شدید ناحیه عانه همراه می باشد، استفاده از محلولها بهترین راه درمانی برای از بین بردن این بیماری می باشد .

برای درمان این بیماری توصیه می شود که از شامپوی لیندان %۱ استفاده شود، مدت زمان مصرف این شامپو باید کمتر از ۷ دقیقه باشد .

گال

عامل ایجاد شدن این بیماری بیماری Saceoptesscabiei می باشد، در بیماری گال ناحیه عانه دچار خارش شدید می شود .این بیماری موجب تشکیل ندول می شود، این بیماری به دلیل واگیردار بودن سبب آلوده شدن کل اعضای خانواه می شود .

جهت درمان این بیماری می توان مانند درمان شپش عانه از شامپوی لیندان ۱% استفاده کرد .همچنین می توان از از استروئیدهای موضعی قوی نیز استفاده کرد .

کاندیدازیس

این عارضه سبب قرمزی در ناحیه عانه می شود، شایع ترین مناطقی که درگیر این بیماری می شود شامل باسن و داخل ران می شود .

مولوسکوم کونتاژیوزوم

این بیماری یکی از شایع ترین بیماری های می باشد که از راه جنسی انتفال می یابد، این بیماری در زمان آلودگی با ایدز مشاهده می شود .معمولا جهت درمان این بیماری از روش کرایوتراپی و یا کوترالکتریکی به تخریب موضع می پردازند .

بسیاری از بیماری های پوستی را با تشخیص زود هنگام می توان درمان نمود، جهت درمان بیماری های پوستی ناحیه عانه تشخیص زود هنگام تاثیر زیادی در درمان و جلوگیری از مشکلات حادتر بیماری دارد .

منبع: سایت دکتر خلیلی

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

رفع مشکلات پوستی ناحیه تناسلی

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *