بازدید این صفحه: 589
۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

 

 

زخم معده به دلیل عدم تعادل در مایعات گوارشی به ­وجود می­آید. این بیماری، زخمی دردناک در دیواره‌ی معده یا در دهانه‌ی روده‌ی کوچک است.

در این مطلب ۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند را به شما معرفی می­کنیم.

درد شکم: تجربه‌ی احساس سوزش یا درد در بخش میانی یا بالایی معده بعد از خوردن یا در هنگام شب. درد اغلب می‌آید و می‌رود و با تیر کشیدن یا سوزش همراه است.

علائم شبیه به آنفولانزا: علائم شبیه به آنفولانزا مانند حالت تهوع، تب، خستگی و ضعف عمومی که طی چند روز از بین نمی‌روند.

سوء هاضمه: زخم معده می‌تواند باعث ایجاد درد در معده و روده و سوء هاضمه‌ی بسیار شدید شود. این عامل باعث ایجاد سکسکه و آروغ بعد از خوردن غذا می­شود.

از دست دادن اشتها: افراد مبتلا به زخم معده ممکن است اشتهای‌شان را به دلیل درد شدید و ناگهانی معده از دست بدهند.

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

حالت تهوع: عدم تعادل آنزیمهای گوارشی معمولا باعث بروز حالت تهوع می‌شود. درصورتی که زخم معده دارید ممکن است حالت تهوع شدید یا خفیفی را تجربه نمایید. این اتفاق معمولا نخستین چیزی است که صبح‌ها و با معده خالی رخ می‌دهد.

احساس سنگینی شکم: سنگینی شکم، حالت شایعی است که با گسترش زخم معده تجربه می‌کنیم. احساس پر بودن یا سنگینی در شکم که کاملا شبیه به حالت سنگینی است که بعد خوردن آب فراوان دارید.

گرسنگی غیر قابل توضیح: افرادی که مبتلا به زخم معده می­باشند اغلب یکی دو ساعت پس از خوردن یک وعده‌ی کامل غذایی، درد گرسنگی را تجربه می‌کند. این درد ناشی گرسنگی نیست، بلکه درد زخم معده‌ است، که در اثر افزایش آنزیم‌های گوارشی به وجود می­آید.

کاهش وزن ناگهانی: از دست دادن اشتها ممکن است باعث کاهش وزن ناگهانی به دلیل نخوردن غذا شود. علاوه براین،کاهش وزن می‌تواند به علت استفراغ‌های مکرر در اثر زخم معده‌ باشد.

خون بالا آوردن: بالا آوردن در بیماری زخم معده‌ به دلیل میزان بالای آنزیم‌های گوارشی در معده و روده شایع است. اما وجود اندکی خون در استفراغ، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی پیشرفت زخم معده‌ و نیاز به مراقبت پزشکی در اسرع وقت باشد.

تغییر رنگ مدفوع: زخم معده می‌تواند رنگ مدفوع را تغییر دهد و آن را کم‌رنگ، تیره‌تر یا خون‌آلود کند. مدفوع حاوی خون نشان می‌دهد که زخم معده‌تان به لحاظ اندازه در حال رشد است یا شدیدتر شده‌است.

منبع: ولنس بین به نقل از بازده

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

۱۰ نشانه که زخم معده را هشدار می‌دهند

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *