بازدید این صفحه: 497
ارتباط سطح اسیدفولیک در دوران بارداری با فشار خون کودکان

ارتباط سطح اسیدفولیک در دوران بارداری با فشار خون کودکان

ارتباط سطح اسیدفولیک در دوران بارداری با فشار خون کودکان

 

نتایج تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد نوزادانی که از مادران با سطح اسیدفولیک بالا در دوران بارداری، به دنیا می‌آیند، کمتر در معرض ابتلا به فشارخون بالا می‌باشند. همچنین این نتایج نشان دادند سطح بالای اسیدفولیک در دوران بارداری، افزایش فشارخون و همچنین عوامل خطرساز قلبی را کاهش می‌دهد.

فشار خون بالا در دوران کودکی با فشار خون بالا در بزرگسالی در ارتباط است. فشارخون بالا، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، سندرم متابولیک، بیماری‌های کلیوی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

در زنان با عوامل خطر قلبی در دوران بارداری، مانند اختلالات فشار خون بالا، دیابت و چاقی، احتمال داشتن فرزند مبتلا به فشارخون بالا افزایش می‌یابد. شیوع فشار خون بالا در کودکان از سال ۱۹۸۰  تاکنون افزایش یافته است.

علاوه براین، نتایج این تحقیق حاکی از آن است که در مادران با عوامل خطرزای بیماری قلبی که در عین حال سطح اسیدفولیک در بدن آنها بالاتر است، داشتن نوزاد مبتلا به فشارخون بالا با کاهش ۴۰ درصدی همراه است.

براساس گزارش یونایتدپرس، پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز اظهار کردند: این بررسی می‌تواند ریشه‌های اولیه از فشارخون بالا را نشان دهد و مصرف اسیدفولیک در دوران بارداری می‌تواند افزایش فشارخون را کاهش دهد.

نتایج این تحقیق در مجله Hypertension به چاپ رسیده است.

 

منبع: ایسنا

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *