بازدید این صفحه: 622

ویروس CMV عامل ابتلا به سندرم متابولیک در برخی زنان

ویروس CMV عامل ابتلا به سندرم متابولیک در برخی زنان

 

نتایج تحقیق جدید پژوهشگران در دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که وجود یک ویروس مشترک در برخی زنان، آنها را در معرض ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ قرار می دهد.

این پژوهشگران در مطالعه خود به این نتیجه رسیدند زنان پایین تر از ۵۰ سال با وزن نرمال که به سیتومگالوویروس (CMV) آلوده شده اند بیش از همسن و سال های خود در معرض ابتلا به سندروم متابولیک قرار دارند. اغلب افرادی که به ویروس CMV آلوده می شوند هیچ علائمی از خود بروز نمی دهند تا اینکه سیستم ایمنی فرد ضعیف می شود.

سندروم متابولیک مجموعه ای از عوامل پرخطر بیماری قلبی و دیابت است که شامل چربی اضافی شکمی، میزان کلسترول ناسالم، فشارخون بالا و میزان قندخون بالا است.

نتایج مطالعات صورت گرفته نشان می دهد سندروم متابولیک بواسطه التهاب طولانی ایجاد می شوند.پژوهشگران تاکید می کنند عفونت CMV با سایر مشکلات التهابی نظیر بیماری التهاب روده و بیماری های عروق خونی نیز در ارتباط  است.

در این تحقیق،پژوهشگران اطلاعات مربوط به بیش از ۲۵۰۰ فرد بین رده سنی ۲۰ تا ۴۹ سال را از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ مورد بررسی قرار داده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

فروش طرح گلدوزی
  1. متخصص اورولوژیست خوب و حرفه ای اگه بخواین خانم دکتر مهری مهراد حرف اول رو می زنه خیلی کارش عااااااالیه واقعا از کارش راضی بودم خواستم همه بدونن .
    تلگرام دکتر مهری مهراد : https://t.me/doctormehrad
    وبسایت : http://drmehrad.com/
    اینستا : https://www.instagram.com/doctormehrad/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *