بازدید این صفحه: 420
تاثیر کمبود منیزیم در شکستگی استخوان

تاثیر کمبود منیزیم در شکستگی استخوان

تاثیر کمبود منیزیم در شکستگی استخوان

 

نتایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه بریستون انگلیس و دانشگاه فنلاند شرقی نشان می‌دهد که  کمبود منیزیم می‌تواند خطر شکستگی استخوان را افزایش دهد، در حالی که بالا بودن سطح آن می‌تواند این دلیل معلولیت و ناتوانی را از بین ببرد.

شکستگی استخوان یکی از قابل پیشگیرانه‌ترین دلایل معلولیت در میان سالمندان است. برآوردها نشان می‌دهد که هر سال در آمریکا تقریبا شش میلیون نفر دچار شکستگی استخوان می‌شوند. تقریبا ۷۵ درصد تمامی شکستگی‌های لگن، ستون فقرات و ساعد در افراد ۶۵ ساله و بالاتر رخ می‌دهد.

کلسیم و ویتامین D، هر دو نقش کلیدی در حفظ سلامت استخوان‌ها دارند. علاوه بر این نتایج برخی مطالعات حاکی از آن است که منیزیم نیز سلامت استخوان‌ها را تقویت کرده و کمبود منیزیم با افزایش خطر پوکی استخوان در ارتباط است.

در این تحقیق پژوهشگران به مطالعه تاثیر منیزیم روی شکستگی استخوان ۲۲۴۵ مرد میانسال در مدت ۲۰ سال پرداخته و به این نتیجه رسیدند که در این بازه زمانی افرادی با سطح پایین منیزیم به مراتب بیشتر در معرض خطر شکستگی استخوان بوده‌اند.

براساس گزارش مدیکال نیوز تودی، همچنین مشخص شد مردانی با سطح بالاتر منیزیم ۴۴ درصد کمتر در معرض شکستگی استخوان هستند.

فروش طرح گلدوزی
  1. آزاده

    یه بار مادربزرگم روی برف زمین خورد دو تا پاهاش شکست . دلیلش رو دکترها گفتن کمبود کلسیم و پوکی استخوان بوده . بعد رفتیم پیش دکتر کورش صمدپور یه رژیم داد مامان بزرگم با رژیم غذایی استخوان بندی ش بهتر شده الان هیچ مشکلی نداره رژیم غذایی بهتر از دارو عمل میکنه . کانال تلگرام دکتر صمدپور : https://telegram.me/drsamadpour/ توی سرچ تلگارم اگه بزنید drsamadpour@ میاد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *