بازدید این صفحه: 604
تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست ,ماساژ دادن مچ دست,علت درد درانگشت شست,تمرین برای برطرف کردن دست درد,علت گرفتگی انگشتان دست,درمان آرتریت,آرتریت

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

 

در بعضی موارد دلیل درد دست ناشی از آرتریت میباشد که غضروف مفصل ها را از بین می برد. این امر می تواند موجب التهاب و ناراحتی شود و در جداره مفصلی سوزش و درد ایجاد نماید . در صورت تکرار حرکت ها مانند تایپ یا در دست گرفتن لوازم آشپزخانه درد شدیدتر می شود. قدرت دستان کاهش پیدا می کند، دست ها ضعیف می شود و در نتیجه، انجام دادن حتی ساده ترین کارها نیز بسیار سخت می گردد.

درمان درد

داروهای مختلف برای درمان آرتریت در بازار وجود دارد.از جمله مسکن ها، آمپول ها و داروهای استروئیدی که ورم مفاصل را کاهش می دهد و می تواند برای حمایت و حفاظت از مفصل موثر باشد.

در صورت آسیب دیدگی مفصل شاید جراحی بهترین گزینه باشد. اما یک راه آسان برای کاهش درد انجام ورزش به منظور افزایش انعطاف پذیری مفاصل و بهبود دامنه حرکتی آنها است. تمرین دادن مچ و کف دست و انگشتان موجب تقویت عضلات می گردد تا بتوانید حرکت دست را با ناراحتی کمتری انجام دهید. ورزش همینطور رباط و تاندون ها را انعطاف پذیر می کند و با افزایش میزان تولید مایع مفصلی عملکرد مفصل بهبود پیدا می کند.

تمرین برای برطرف کردن دست درد 

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

مشت کردن

هر وقت که دچار گرفتگی در دست شدید، می توانید این تمرین را در هر جایی و هر وقتی انجام دهید. دست را به جلو دراز و آرام مشت کنید در حالی که شست درداخل مشت قرار دارد.دست ها را فشارندهید.این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و سپس تمرین را به طور متوالی با دست مخالف تکرار نمایید.

خم و راست کردن انگشتان

دستتان را صاف نگه دارید شستتان را به طرف کف دست خم کنید و برای چند ثانیه نگه دارید ، سپس مجدد آن را به حالت قبلی صاف کنید. انگشت اشاره را به طرف کف دست خم کنید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس به حالت اولیه برگردانید. این حرکت را با تمامی انگشتان تکرارکنید سپس این کار را با دست دیگر تمرین کنید.

خم کردن شست 

دست را صاف باز کنید و شست را به سمت کف دست خم کنید و تا حد امکان به سمت انگشت کوچک بکشید. این حالت را چند ثانیه انجام دهید و انگشت شست را به حالت اولیه برگردانید. این حرکت را ۱۰ بار انجام دهید و سپس با دست دیگر تکرار نمایید .

با دستان خود حالت O حروف لاتین ایجاد کنید

دست را به سمت بیرون بگیرید سپس تمامی انگشتان را طوری خم کنید که به شکل O لاتین ایجاد شود.این حالت را برای چند ثانیه نگه دارید و مجدد صاف کنید.این حرکت را در هر دست چند بار و زمانی که احساس درد یا گرفتگی می کنید تکرار کنید.

قرار دادن دست روی میز

دست را مشت کنید و روی میز قرار دهید به طوری که انگشت شست رو به بالا باشد. چهار انگشت دیگر را طوری خم کنید تا دستتان به شکل L در بیاید. برای چند ثانیه در این موقعیت بمانید سپس انگشتانتان را صاف کنید.این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و سپس به طور متوالی این حرکت را در دست دیگر تکرار کنید.

کشش مچ

تمرین دادن مچ دست نیز اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا آرتریت موجب خشک و سفت شدن آنها می شود. دست راست را به جلو دراز کنید به طوری که کف دست رو به پایین باشد. با کمک دست چپ دست راست را به پایین بکشید تا احساس کشیدگی در مچ و دست را حس کنید.این حالت را برای چند ثانیه نگه دارید و ۱۰ بار تکرار کنید. سپس این کار را با دست دیگرتکرار کنید.

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

تمرینات ورزشی برای کاهش درد مچ و انگشتان دست

منبع : سلامت نیوز

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *