بازدید این صفحه: 166
تشدید عوارض بارداری در مادران دارای اختلال خواب

تشدید عوارض بارداری در مادران دارای اختلال خواب

تشدید عوارض بارداری در مادران دارای اختلال خواب

نتایج تحقیقات پژوهشگران در دانشگاه براون وردآیلند امریکا نشان می دهد که مادر باردار دچار اختلالات خواب با ریسک بالای عوارض بارداری، بستری شدن طولانی در بیمارستان و پذیرش در ICU در مقایسه با سایر زنان بدون این مشکل مواجه است.

این تحقیق با مطالعه بیش از ۱.۵ میلیون زن انجام شد و پژوهشگران دریافتند که آپنه خواب یا اختلال خواب با احتمال بسیار بالا مشکلاتی نظیر نارسایی قلبی، هیسترکتومی (برداشتن رحم)، پره اکلامپسی (فشارخون بالا در بارداری) و دیابت بارداری مرتبط است.

به گفته دکتر غاده بوریجلی، عضو ارشد گروه تحقیقاتی،اختلال خواب فقط مختص افراد مسن نیست. تغییرات فیزیولوژیکی ناشی از بارداری نیز ممکن است موجب بروز اختلات خواب شود.

در آپنه خواب، فرد دچار اختلال در نفس کشیدن به هنگام خواب و گاهی اوقات چندین مرتبه در طول شب می شود که مانع از رسیدن اکسیژن به مغز و سایر بخش های بدن می شود. این ریسک با افزایش سن و وزن بیشتر می شود.

پژوهشگران در این تحقیق گزارشات بارداری بیش از ۱.۵ میلیون زن را در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴  مورد بررسی قرار دادند. کمتر از یک درصد آنان مبتلا به آپنه خواب تشخیص داده شدند.

آن ها با بررسی گزارشات به این نتیجه رسیدند که زنان مبتلا به آپنه خواب، سه برابر بیشتر در ICU بستری می شوند و عمدتا مدت پذیرش آنها طولانی و به طورمیانگین ۵ روز است. علاوه براین، این زنان ۳.۶ بار بیشتر دچار نارسایی قلبی می شوند.

منبع: برگزاری مهر

فروش طرح گلدوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *